• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 
160x600-1484210150.jpg

Úložného prostoru není nikdy dost

Pokud bydlíte ve velkém rodinném domě, tak jste asi nikdy neměli problém s tím, kam co uložit. V malém bytě jsou však úložné prostory nezbytnou nutností. Komora, sklep a ani garáž není vždycky součástí bytu a v takovém případě budete muset využít každý kousek interiéru. Mnoho lidí to řeší vestavěnými skříněmi, různými nadstavci na skříních nebo postelemi s úložným prostorem. Využít ale můžete i prostor pod stropem či schodištěm.

Poličky vysoko u stropu

Jestliže chcete maximálně využít prostor v malém bytě, pak musíte pečlivě zvážit typ uložení věcí. Nejde jenom tak někam postavit skříň. Každý kousek se zde počítá. Zkuste použít místo ve výšce, avšak i v takovém případě je důležité se řídit základními pravidly. Velmi důležité je, aby do prostoru, ve kterém se pohybujete, nic nezasahovalo. Poličky i skříně by měly mít hloubku kolem 40 cm a měly působit lehce. Vizuálně je můžete odlehčit barevností a různými tóny barev. Hlavně pak těmi neutrálními. Ve výšce pak musíte skříňky samozřejmě důkladně upevnit. Uložené byste tam měli mít věci, které běžně nepotřebujete a nepoužíváte je často. Hodí se sem například dekorativní předměty na Vánoce či Velikonoce, náhradní lůžkoviny, deky i polštáře.

Vyvýšené patro na spaní

V malých bytech se velmi často umisťuje spaní pod strop. Tímto řešením se ušetří mnoho prostoru, ale nevýhodou je trochu komplikovanější přístup hodící se spíše pro mladší generaci. Vzniklý prostor pod postelí pak můžete využít různě. Hodí se tam pracovní kout, ale také úložný prostor, do kterého se vejdou i vetší věci.

Postel s úložným prostorem

Skvělou alternativou prostoru je rovněž postel s úložným prostorem. Místo využijete i u klasické postele na nožkách, pod kterou dáte plastové boxy naplněné čímkoliv.

Vestavěná skříň

Pokud máte možnost a finance, pak si nechejte udělat vestavnou skříň přesně na míru, až ke stropu. Uvidíte, kolik místa vám vznikne v horní části skříně.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.