• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 
160x600-1484210150.jpg

Táhne vám doma od oken nebo od podlahy? Vyhněte se zimě

Patříte i vy do skupiny lidí, kteří by zimu nejraději zrušili? Důvodů, proč toto roční období nepatří zrovna k oblíbeným, je několik. Do práce i zpátky chodíte za tmy a venku se kvůli chladnému a nevlídnému počasí nedá vydržet déle než pár hodin.

O to více všichni zimomřiví lidé oceňují návraty domů, kde se mohou zahřát a není nutné chodit v několika vrstvách oblečení. Abyste si tuto pohodu pořádně užili, tak je samozřejmě třeba, aby vám v domě či bytě netáhlo od oken nebo od podlahy. Stejně tak by vám nemělo unikat teplo stěnami či stropem.

Rychle a bez nepořádku

Jak na to? Pokud máte stará okna, tak je stačí vyměnit. Co ale s únikem tepla? Ani toto není neřešitelný problém. K zateplení domu dlouží například takzvaná foukaná izolace, kterou lze kromě stěn aplikovat i například na podlahu nebo střechu domu.

Samotné zateplení foukanou izolací je jednoduché, rychlé a nevzniká při něm nepořádek. Nejste si jistí, zda se vám podobný výdaj opravdu vyplatí? Kromě toho, že se budete doma během studených měsíců cítit vždy příjemně, tak dlouhodobě ušetříte i za topení.

Foukané izolace

Foukané izolace

Na chatu bez nachlazení

Kromě rodinných domů, bytů nebo například firemních objektů je izolace vhodná i pro další budovy, typicky například chaty.

Určitě jste už někdy také zažili, že jste se po celodenním výletě do zimní přírody vrátili na chatu, kde bylo 15 nebo méně stupňů, a pokud jste se chtěli zahřát, tak jste museli přiložit do kamen a zdržovat se v těsné blízkosti krbu. Podobné situaci, která zní sice romanticky, ale většinou končí nachlazením, se můžete přitom vyhnout.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.