• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 
160x600-1484210150.jpg

Správa nemovitostí efektivně

Každý z nás se již jistě setkal s pojmem Facility management, nebo správně česky správa nemovitostí. Pojďme si ale říci, co tento pojem přesně znamená a proč se tyto pojmy u nás silně etablovaly.

Co je náplní firmy zajišťující správu nemovitosti?

Představte si, že jste majitel nemovitosti činžovního domu v Praze o 20 bytových jednotkách a několika desítkách metrů čtverečných komerčních prostor. Jednotlivé bytové jednotky pronajímáte nájemcům, stejně jako komerční prostory. Denně tak řešíte desítky požadavků, situací a problémů které jsou spojeny s administrativou, údržbou a komunikací s klienty. Nikdy nekončící služba, která vás dokonale zaměstná.

sprava_nemovitosti2

A tady je právě prostor pro firmy, nabízející správu nemovitostí od A do Z. Součástí služeb je komplexní zajištění veškerých procesů, které jsou nutné ke správné funkci objektu. V případě našeho činžovního domu tedy budeme mluvit o zajištění výběru nájmů a s tím související účetnictví. Makléřské služby se budou hodit, pokud vám odejde nájemník a vy budete potřebovat rychlou náhradu. Nesmíte zapomenout také na úklid a ostrahu. Samozřejmě je zde prostor pro veškeré služby spojené s údržbou a případnými stavebními úpravami.

Tento výčet jistě nebude vyčerpávající, ale dá vám představu o náročnosti celého procesu. Rozhodně se tedy vyplatí svěřit správu nemovitostí odborné firmě.

Jakou firmu v Praze vybrat?

V Praze, stejně jako v celé republice se správnou nemovitostí zabývá spousta firem. Tuto činnost provozují s větší či menší úspěšností. My bychom vám rádi představili pražskou firmu A.K.F – správa nemovitostí Praha. Firma sídli v samém centru Prahy, na ulici Korunní. Mezi benefity, kterými oslovuje své klienty patří všestrannost a dlouholeté zkušenosti. Vždy při výběru jakékoliv firmy doporučujeme sledovat pozorně reference, ty jsou v případě firmy A.K.F. opravdu bohaté. Pokud tak hledáte firmu s lidským přístupem nejen k vám, majitelům nemovitostí, ale také k nájemníkům – doporučujeme firmu A.K.F.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.