• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 
160x600-1484210150.jpg

Rozdíl mezi bavlněným a krepovým povlečením

Na našem trhu existuje celá řada materiálů povlečení. Avšak největší popularitě a oblíbenosti se stále těší bavlněné a krepové povlečení. Jestliže se chcete této klasiky držet i vy, pak si rozhodně přečtěte dnešní článek, ve kterém si vyjasníme jejich rozdíly.

Oba druhy se vyrábí z bavlny

Bavlněné i krepové povlečení nabízí mnoho prodejců a najdete ho skoro v každém obchodě s ložním prádlem. Oba druhy se vyrábí z bavlny a jejich výběr designů  barev je rozmanitý . Přesto se od sebe liší a rozeznáte je na první pohled i omak. V čem jsou tedy tak jiné?

V bavlněném povlečení můžete spát celý rok

Bavlněné povlečení lze používat v jakémkoliv ročním období. Je měkké a výborně saje vlhkost, což oceníte hlavně v letních dnech. Bavlna vás zahřeje, takže nemusíte mít strach, že by vám v chladných měsících byla zima. Povlečení má navíc vysokou snášenlivost vůči praní. Takže pokud si ho koupíte, je to investice na dlouhou dobu. Jeho jedinou nevýhodou je nutnost žehlení. My ho doporučujeme žehlit ihned po uschnutí.

Krep žehlit nemusíte

Krepové povlečení má svůj specifický vzhled, díky kterému ho ihned poznáte. Střídají se na něm totiž zvrásněné proužky s těmi hladkými. Právě kvůli tomuto zvrásnění se nemusí povlečení vůbec žehlit, což je jeho největší výhoda. Jinak má krep velmi podobné vlastnosti jako bavlna. Je měkký, prodyšný a dobře hřeje.

Nakupujte u českého výrobce

Bavlna, nebo krep? Konečný verdikt je jen na vás a vašem rozhodnutí. Každému je příjemný jiný materiál. Ať už zvolíte jakýkoliv druh povlečení, vždy myslete na to, že byste ho měli kupovat od důvěryhodných prodejců. Dobrou volbou je pak české povlečení z internetového obchodu Rodinnebaleni.cz. U jejich zboží si budete jistí, že vám dlouho vydrží. Vybírat můžete z celé řady povlečení různých barev, vzorů i velikostí. Snadno tak pak koupíte povlečení, které se vám bude hodit do designu ložnice. Stačí si jen vybrat.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.