• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Proč provádět podzimní hnojení zahrady?

Jistě jste si všimli, že se o slovo se hlásí podzim, a proto je důležité ještě před samotnou zimou provést pár prací na zahradě. Jednou z nich je podzimní hnojení. Ptáte se proč a čím?

Je to hlavně proto, že přezimujícím rostlinám před zimou přispívá draslík. Právě on zajistí to, že lépe přečkají zimu. Avšak nezapomeňte, že v tuto dobu hnojíme i prázdné záhony, čímž je připravíme na novou sezónu. Právě na tyto prázdné záhony používáme pomalu se rozkládací organická hnojiva, která dáváme dostatečně hluboko do půdy. PH půdu vylepšíte dusíkem vápenatým.

Dostatek draslíku, hořčíku i železa

Hnojení před zimou ocení jak okrasné dřeviny, trvalky i trávník. Po pohnojení draslíkem totiž zesilují rostlinná pletiva, zahušťují se buněčné šťávy a rostliny, snáze pak odolávají mrazům. Pokud draslík použijete na trávník, bude to dobrá ochrana před plísní sněžnou. Draslík je tedy vhodné hnojivo, naopak se vyhněte hnojivům bohatým na dusík. Dalším opravdu důležitým prvkem je hořčík. Hořčík zabraňuje předčasnému žloutnutí listů. Hnojiva pro podzimní hnojení zahrady mají mít nízký obsah dusíku, minimum fosforu a vysoký obsah již zmiňovaného draslíku, hořčíku a také železa. Železo působí příznivě i na obsah chlorofylu v rostlinách.

Vhodná jsou také organická hnojiva

Z organických hnojiv použijte ta s obsahem guána. Přihnojte s nimi růže i jahody. Do půdy sklizených záhonů je také dobré zarýt přírodní hnojivo, které se dlouhodobě rozkládá. Kompost nechte až na jaro. Použijte ovčí či koňský hnůj, řešením je také hnůj prasečí, slepičince nebo hnůj od králíků.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.