• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 
160x600-1484210150.jpg

Proč a jak vybírat kvalitní židli do kanceláře?

V kanceláři trávíme během pracovních dnů velké množství času. Už jen z toho důvodu bychom měli věnovat maximální pozornost výběru vybavení. V první řadě se jedná o kancelářskou židli, jejíž špatná volba může mít negativní dopady na záda a celkově pracovní pohodu. Proč se jedná o tak důležitý kousek nábytku a jak ho správně vybírat? To vám poradíme v tomto článku.

Proč je důležité mít pořádnou židli?

Sezení na židli není z fyzioterapeutického hlediska zcela přirozený pohyb. Pokud sedíme špatně, křivíme si záda a neúměrně zatěžuje nevhodné svalové skupiny. Výsledkem mohou být nepříjemné bolesti zad, přetížení svalů, nesoustředěnost při práci a celkové nepohodlí. I přesto je dobré se jednou za čas protáhnout a dopřát ztuhlým svalům trochu protažení. Pořádná židle s vhodným polstrováním a dobře tvarovanými opěrkami pomáhá zvyšovat pohodlí a eliminovat potíže při nevhodném sezení.

Správná kancelářská židle

Správná kancelářská židle

Na co se zaměřit při výběru?

Při výběru kvalitní kancelářské židle je dobré zaměřit se na její proporce a tvarování opěrky pro záda. Ta by měla být vytvarována v souladu s páteří pro pohodlné sezení. Záleží na vás, jestli vám více vyhovují měkčí židle, nebo pevněji tvarované modely. Pro běžnou kancelářskou práci u počítače by židle měla být opatřena i opěrkami na ruce.

Jednoduché židle jsou v nabídce doplňovány pohodlnými kancelářskými křesly, kde se budete cítit skutečně příjemně a práce bude radostí. Vybírat můžete na internetu a ještě lépe v obchodě. Díky přímému výběru máte možnost židli rovnou vyzkoušet a posoudit, zda bude pro vás ta pravá.

Roli samozřejmě hraje i design, který by měl sedět k dalšímu vybavení místnosti. Při výběru kancelářského vybavení nezapomínejte na sladění s dalšími prvky, jako je například stůl, který by měl být ve stejné výšce jako opěrky na ruce u židle.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.