• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 
160x600-1484210150.jpg

Před rekonstrukcí si vše dobře rozmyslete

Každý starší dům či byt po uplynutí nějaké doby potřebuje částečnou nebo celkovou rekonstrukci. Rekonstrukce sebou přináší možnost, jak kompletně změnit tvář vašeho bydlení. Je ale velice důležité se před rekonstrukcí rozmyslet s kým takovou změnu budete dělat a komu vložíte do rukou své „hnízdečko“.

Společnost CERPAD – Centrum regenerace panelových domů je sdružení odborníků a systémových výrobců, kteří svou odborností přispívají k rozvoji a také rozšiřování znalostí technické a uživatelské problematiky bydlení jak v panelákových tak v nepanelákových bytech. CERPAD vám také poradí ohledně provozu bydlení, údržby, oprav, rekonstrukcí i optimalizací nákladů. Jsou také odborníci na energeticky úsporné rekonstrukce i výstavby a na optimalizaci nákladů bydlení.

Vysoký nárust rekonstrukcí

Díky vysoké státní podpoře dosáhly rekonstrukce panelových domů i rekonstrukce bytových domů v uplynulých letech značný nárůst, a proto je důležité, aby tyto peníze byly investovány co nejlépe. Společnost CERPAD vám rád poradí při celkové i částečné rekonstrukci. Poradí vám také jak ušetřit peníze a to tím o jaké dotace si můžete zažádat a na jaké dotované programy máte nárok, jako jsou například dotace na zateplení nebo dotace na kotle. Všechny tyto programy se totiž mění a člověk se v tom sám jen těžko orientuje.

Využití dotací

Ještě nedávno byly dotace na zateplení skoro samozřejmostí, v dnešní době jsou k dispozici dotace na zateplení rodinných domů i pro bytové domy panelové a nepanelové. Dotace se získávají z programu Nová Zelená úsporám. Máte možnost získat velice nízký úročený úvěr od státního fondu. Nová Zelená úsporám vám také nabízí možnost získání dotace na kotle. Takovou to dotaci můžete získat i z úrovně krajů, ale zatím pouze Moravskoslezského. Proto pokud potřebujete nový kotel, obraťte se na CERPAD a zkuste na něho získat dotace.

Energetický štítek i průkaz energetické náročnosti budovy

Odborníci pracující v CERPADu vám také poradí jak zařídit energetický štítek budovy, který je od roku 2013 povinný, a jaké správné označení vybrat. Od 1.1.2013 je také povinností mít při rekonstrukcích, které zahrnují více než 25% obálky budovy tzv. PENB – průkaz energetické náročnosti budovy a ani ten není pro CERPAD problém.

Tato společnost vám zkrátka poradí se vším, co se týká rekonstrukcí, zateplení i ušetření peněz. Poradí jak vybrat ty správné, prověřené a certifikované firmy pro jednotlivé práce a hlavně na co si při rekonstrukcích dávat pozor.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.