• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 

Nepodceňujte bezpečnost práce na pracovišti

BOZP, bezpečnost a ochrana při práci, je velice široký mezivědní obor. V podstatě se jedná o jakýsi souhrn opatření, které stanovuje zaměstnavatel právními předpisy. Bezpečnost práce má předcházet ohrožení a jakémukoliv poškození lidského zdraví v pracovním procesu.

Týká se celé řady problematik

Bezpečnost a ochrana při práci zahrnuje celou řadu problematik. Patří zde hygiena práce, management rizik, bezpečnost technických zařízení, školení zaměstnanců, ergonomie, pracovní úrazovost, nemoci z povolání i poskytování ochranných pracovních prostředků. BOZP je zkrátka nedílnou součástí každého zaměstnání a zaměstnavatel je povinen své zaměstnance pravidelně proškolovat.

Nezbytná je správně vybavená lékárnička

Každý kdo jakýmkoliv způsobem někdy řešil BOZP na pracovišti si jistě položil otázku, co všechno by měla obsahovat firemní lékárnička, aby vše bylo v souladu se zákonem a byla správně poskytnuta první pomoc.

bezpecnost_prace

Vybavení lékárničky na pracovišti nestanovuje žádná vyhláška, na rozdíl od silničního provozu, kdy je její obsah přesně daný. Jsou zde stanoveny pouze nepřímé instrukce platné dle zákoníku práce a dalších předpisů BOZP, která stanovuje to, že zaměstnavatel je povinen zajistit vybavení prostředky pro poskytnutí první pomoci a pro přivolání záchranné služby. Lékárnička musí také být řádně označena a umístěna na přístupném místě. Další jakékoliv předpisy pro podobu firemní lékárničky nejsou. Proto je nutné při jejím zařizování obsahu postupovat, vycházet z auditu bezpečnosti práce a vybavení nechat schválit závodním lékařem, se kterým má zaměstnavatel smlouvu.

Obraťte se na společnost, která nabízí veškeré vybavení na jednom místě

Na našem trhu najdete firmy, které se bezpečností práce zabývají a nabízí vám komplexní řešení pro ochranu zdraví i majetku, a to od zařízení pro první pomoc až po protiskluzovou úpravu podlah. Takovou společností je i VMBal s.r.o., která byla založena v polovině roku 2006.  V jejich e-shopu najdete veškeré potřebné pomůcky pro vybavení pracoviště. Jejich výhodou je expedice zboží do 24 hodin, doprava zdarma po celé České republice bez ohledu na objednané množství a velkoobchodní ceny.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.