• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 
160x600-1484210150.jpg

Nechte si postavit nízkoenergetický rodinný dům

Hledáte dům s nízkou energetickou náročností? Není vám lhostejné naše životní prostředí? Pak by pro vás měl být jasnou volbou nízkoenergetický dům. Už název napovídá, že tyto stavby mají na rozdíl od tradičních novostaveb výrazně nižší spotřebu energie. Což pociťuje nejen vaše peněženka při placení, ale i životní prostředí, ve kterém žijeme. Nízkoenergetické rodinné domy mají průměrnou tepelnou spotřebu menší než 50 kWh/m2 ročně, což je o celou čtvrtinu méně než u klasických rodinných domů.

Optimální výměna tepla bez tepelných ztrát

Při stavbě nízkoenergetického domu je kladen důraz na tepelnou izolaci i odvětrávání. Musí se maximálně zmírnit únik tepla z domu při dostatečném a hlavně správném odvětrávání. Řešením je instalace rekuperační jednotky, která zajišťuje výměnu čerstvého a „odpadního“ vzduchu. Díky tomu dochází k optimální výměně tepla bez velkých tepelných ztrát.

Realizace nízkoenergetického rodinného domu

Realizace nízkoenergetického rodinného domu

Skvělým řešením je pasivní dům

V posledních letech se dostávají do podvědomí lidí takzvané pasivní domy, které představují celou řadu dalších výhod. K hlavním z nich patří samozřejmě velmi nízké náklady na vytápění a rovněž pozitivní vliv na zdraví člověka. Pasivní dům funguje díky využívání pasivních tepelných zdrojů, jako je například sluneční záření procházející okny i teplo vyzařované spotřebiči a lidmi v interiéru budovy. Toto teplo je dobře izolované a většinou stačí k zajištění ideální teploty v domě.

Rozdíl mezi pasivním a nízkoenergetickým rodinným domem

Je pravda, že nízkoenergetický dům oproti pasivnímu potřebuje větší zdroj tepla. Žijeme však v době, kdy je možné využít nejen sluneční energii, ale také energii z větru nebo biomasy. Proto se ani u této stavby nemusíte bát velkých investic za energie. Nízkoenergetické i pasivní domy znamenají jednoznačnou budoucnost v bydlení.

Stavební firma Brno

Stavební společnost Eco Domy s.r.o. se zabývá výstavbou nízkoenergetických a pasivních zděných rodinných domů. Stavební práce Brno jsou prováděny těmi nejmodernějšími postupy a technologiemi. Výstavba vašeho domu u firmy Eco Domy s.r.o.bude v těch nejlepších rukou.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.