• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 
160x600-1484210150.jpg

Nátěr sádrokartonu není věda, ale musíte dodržet určitá pravidla

Sláva sádrokartonu! Na jedinečný stavební prvek nedají dopustit lidé na celém světě a v moderním stavitelství v podstatě nemá konkurenci. Umožňuje snadnou a rychlou změnu dispozic místnosti formou příčky, úpravu nehezkých zdí, snížení stropu a další stavební úpravy. Ale jak je to s nátěrem? Pokud jste toho názoru, že v případě perfektně rovné plochy nemůže nastat problém, raději nepřestávejte číst. Prozradíme vám, jak se s malbou na sádrokarton vypořádat s grácií profesionála.

K typickým nešvarům, ke kterým může při nátěru sádrokartonové příčky, stropu či stěn dojít, patří nesjednocený nátěr, špatné krytí barvy a všudypřítomné fleky. Nic z toho samozřejmě není žádoucí, ale otázkou je, jak se s těmito jevy vypořádat.

 

V prvé řadě si dejte záležet již při montáži. Respektive při broušení jednotlivých spojů a překrývání papírovou páskou. Pokud spoje dostatečně nevybrousíte, nebudete s výsledkem práce spokojeni.

Před malováním povrch zkontrolujte

Natěrači Ústí nad Labem z řemeslnického cechu EKOMPLEX podotýkají, že jednou z nejčastějších chyb jsou rýhy po broušení. Těch se přitom zbavíte jednoduše – stačí je přebrousit smirkovým papírem s největší hustotou zrn. Větší rýhy však musíte zakrýt tenkou vrstvou tmelu a až poté zbrousit. Zaměřte se především na okolí vypínačů a zásuvek – tato místa jsou nejvíce vidět.

Sjednoťte povrch penetračním nátěrem

Penetrace je alfou a omegou úspěchu nátěru povrchů s různou strukturou. Nátěr zamezí tomu, aby se na sádrokartonu vytvořila jednolitá vrstva. Do malování se pusťte až ve chvíli, kdy penetrace důkladně zaschne.

Pozor na tmelené spoje

Přestože se na akrylátových tmelech dočtete, že je lze bez problémů přetřít, náladu vám mohou pokazit praskliny či tmavší místa. Tento nešvar vyřešíte pouze odpovídajícím penetračním nátěrem nebo akrylátovou barvou se zmatňujícím efektem.

Nebudete-li si přesto vědět rady, obraťte se na profi malířství. Odborníci z EKOMPLEXu si s nátěrem sádrokartonových ploch hravě poradí.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.