• Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
  • Moojo
 
160x600-1484210150.jpg

Když potřebuje střecha rekonstrukci

Základem každého domu je střecha, a proto je velmi důležitá její kvalitní. A to ať se rozhodnete stavět dům nový, nebo rekonstruovat starší stavbu, která se většinou bez opravy střechy neobejde.

V současnosti se střešní krytiny dělí na:

  • těžké, kam patří například různé druhy betonových i pálených tašek a břidlice,
  • lehké, které zahrnují plechové, vláknocementové a jiné krytiny, nebo asfaltové šindele.

Při výběru vhodné střešní krytiny se vždy hodnotí nosnost krovu (i při zatížení sněhem či větrem) a tvar střechy.

Důvodů k rekonstrukci střechy je více

Nejčastěji se lidé rozhodnou pro rekonstrukci střechy v době, kdy zjistí zatékání do střešního pláště. Druhým důvodem bývá špatná skladba střešní krytiny. To znamená, že její izolace nevykazuje takového hodnoty, jaké by měla. V tomto případě je pak nutné provést nové zateplení. Špatně provedená izolace bude vždy způsobovat nefunkčnost střešní krytiny. A to nejen proto, že do ní může zatékat, ale také z toho důvodu, že zbytečně ztrácíte teplo. Pro opravu se můžete rozhodnout i z důvodu estetického. Zahrnuje totiž změnu tvaru střechy, vybudování obytného podkroví nebo střešních oken. Při samotné rekonstrukci je pak nejdůležitější se zaměřit na celý střešní plášť.

Nechte si udělat opravu střechy na klíč

Je jasné, že si můžete střechu zrekonstruovat nebo nově postavit sami. My vám ale doporučujeme, abyste tuto práci přenechali profesionálům. K takovým patří firma Střechy Novák, která je na našem trhu dlouhých 17 let. Tato společnost nabízí komplexní služby při stavbě střechy na klíč. Což znamená, že nabídka zahrnuje nejen konstrukční řešení, ale týká se rovněž všech řemeslných prací. Samozřejmostí je dodání samotného stavebního materiálu, a to od předních výrobců střešní krytiny, izolace i oken. Střechy Praha se specializují na rodinné domy, stejně jako na činžáky, ve kterých vytvářejí luxusní designové podkrovní byty.

O Tomáš Pavlík

Architektura a vše kolem moderního bydlení nás prostě baví! Pomáháme vám řešit běžné starosti s bydlení, jsme inspiraci v nových trendech a staráme se každodenní přísun novinek!

Komentovat

Email nebude zveřejněn. Povinné pole jsou označena *

*

Sledujte nás na Facebooku!

Buďte s námi stále v kontaktu!
Sledujte trendy v moderním bydlení.